Menü

Bunları Her Saçı Dökülen Erkek Yapıyor


https://bioz.com.tr/image/cache/catalog/blog1/Bunları-Her-Saçı-Dökülen-Erkek-Yapıyor14-750x465.jpg

Ergenliğe atılan ilk adımla birlikte erkekler görüntüsüne büyük önem vermeye başlıyor. Gerek kavga ederken olsun, gerekse kız arkadaşıyla birlikteyken hiç değişmeyen hassas bir noktaları var: Saçları! Neredeyse istisnasız hiçbir erkek saçlarına başkasının dokunmasını istemez. Ve o büyük gün gelir ve ayna karşısında uğruna saatlerini harcadığı saçlarla veda etmesi gerekir…


Sizler için saçları dökülmesi problemi yaşayan erkeklerin adım adım yaşadıkları evreleri derledik.


1 – ‘Saçlarımı kaybetmek için henüz çok erken’ diye içinden bağırır


Özellikle banyo seanslarında bu evre, yerini derin düşüncelere verir. Banyodan çıktıktan sonra kurulanırken aynaya bakarak bir sonraki aşamada görüntüsünün nasıl olacağını düşünür.

2 – İnternetin altını üstüne getirir


İnternette saç dökülmesine kesin çözüm getirecek ihtimalleri bir umut araştırır. En kötü ihtimalle yakışıklı kel resimlerine göz atarak kendisine benzeyen bir ünlü yakalamaya çalışır.


3 – Aile fotoğrafları kurcalanırEski albümler açılır ve aile büyüklerinin saçları kaç yaşındayken dökülmeye başlamış, hangi bölgeleri tamamen kelleşmiş öğrenmek için üzerinde büyük bir mesai harcanır.

4 –  Banyo yaptıktan sonra su gideri üzerinde derin araştırmalar yapılır

Bir umut dökülen kıllar saçı değil, göğüs kıllarıdır.

5-  Kendisini cimri hissetmeye başlar

Saç dökülmesinin nezle olmaktan çok daha farklı bir problem olduğunu saç dökülmesi ilacı fiyatlarını araştırınca fark eder.6 –  İlaç reçetelerinde okuduğu prospektüsler hayal kırıklığına uğratır
7 –  ‘O eski halimden eser yok şimdi’ kaygısı tavan yapar
Bir daha asla seks yapamayacağını, evlilik yapmanın vakti geldiğini düşünür.

8 – Gitgide yaptığı stres, anlamsız gerginlik yaşamasına sebep olurTa ki bu endişelerin eline bir şey geçirmeyeceğini anlayana dek

9 –  İlk yaz tatilinde biraz problem yaşar

Bir kel için kafa yanığı kadar acı verici bir şey olamaz. İlk iki gün ağır bir zonklama ve yüksek ateş yaşar. Ardından bu ağrı geçince, vücudunun hiçbir bölgesinde deneyimlemediği sert bir deri soyulması söz konusu. Kafada çıkacak geçici iltihaplar da cabası. Ancak hiç tartışmasız ki bronzlaşmanın en çok yakıştığı erkek kel erkektir.

10 – Dramatik bir şekilde giyim tarzı değişirKelliği kendisine yakıştıramayan erkekler genellikle şapka takmaya yönelir. Giyeceği kıyafetleri de sahip olduğu şapkalara göre seçmek durumunda kalır.

11 – Kendini rahatlatmak için aramaya inanırİnternette kendisine en uygun saç modellerini araştırır. Kendisine benzeyen diğer seyrek saçlı erkeklerin neye karar verdiğine bakar.

12 – Saç modelinde karar verdiğinde eski sevgilisine görünmeye çalışır13 – Kendisini teselli edenleri gördükçe morali daha da bozulurGenellikle sırtını sıvazlayan erkekler onun gibi saçları dökülmüş veya tamamen kel olmuş erkeklerdir. Yeni halinin sürekli ona çok yakıştığını söyler. Hatta ‘aman o da bir şey mi benim kafam daha kel, sen iyisin’ şeklinde telkinlerde bulunur.


14 – Kafasından saçların fışkırdığı dönemle ait resimlere ve videolara bakamaz


Her kel erkeğin istisnasız ortak hissidir bu. Her ne kadar dillendirmese de tüm eski fotoğrafların tarihten kazınmasını, ‘aa ne kadar yakışıklıymışsın’ benzeri bir cümle işitmemeyi diler.