Marula Şampuanı

marul-sampuani

Sigara kullanımı başta olmak üzere, stresli bir yaşam, yanlış beslenme ve dumanlı, tozlu ortamlarda bulunmaya bağlı olarak saçlarda belirgin bir yıpranma meydana gelmektedir.

Serbest radikaller olarak bilinen metabolik atıkların her hücre üzerinde olduğu gibi saçlar üzerinde de yıpratıcı etkisi bulunmaktadır.

Bu etkinin ortadan kaldırılmasının tek yolu ise antioksidan etkisi bulunan besinler tüketmek ve saçlara dışarıdan uygulanan ürünlerin antioksidan etkisinin bulunmasına dikkat etmektir.

Zavoli Marula Şampuanı, yıpranmış, koparak dökülen, yorgun ve mat saçlar için mükemmel bir çözüm vadediyor.

Zavoli Marula Şampuanının Saç Üzerindeki Etkileri

Afrika’da kullanımı oldukça yaygın olan marula yağı, Afrikalı kadınların saç güzelliğinin bir sırrı olarak görülüyor. Marula bitkisinin saçlar üzerinde göstermiş olduğu antioksidan etkinin bilinen en etkili antioksidan maddelerden % 60 oranında daha güçlü bir etki olduğu kanıtlandı.

Bitkinin antioksidan etkisi ise büyük oranda barındırdığı C ve E vitaminlerinden kaynaklanıyor. Saçlarınız için doğal besin kaynağı oluşturacak olan Zavoli Marula Şampuanı, saç derisinin ve saç tellerinin derinlemesine temizlenerek arınmasını, daha parlak ve daha canlı görünmesini sağlıyor.

Güçlü saç kökler, daha yumuşak ve kolay taranan saçlar için bu ürünü tercih edebilirsiniz. Ürünün özellikle boyalı saçlar için tavsiye edilmesi ise yoğun yıpranmışlık izleri taşıyan saçlar üzerinde ne denli etkili olduğunun bir kanıtı durumunda.

Organik Zavoli Marula Şampuanı

Zavoli Marula Şampuanının üretim şartlarını merak ediyorsanız eğer bu konuda endişelenmenize hiç gerek yok.

Çünkü ürün, doğal florasında yetişen ve tamamen organik tarım sertifikası ile üretilen marula bitkisinin özütlerinden, yine doğal yöntemler ile elde ediliyor.

Organik kozmetik ürünlerine olan rağbetin artmış olması, saç bakımı konusunda da yeni ve doğal ürünlerin piyasaya sürülmesini hızlandırdı diyebiliriz. Saçlarınızda inci dokunuşu yaratacak bu ürün, özellikle saçlarınıza sık sık maşa ve düzleştirici gibi ısıl işlemler uygulayan bayanlar için de ideal.

Saçlarda güçlü bir renk koruma etkisinin yanı sıra, hızlı bir uzama da sağlayan bu ürün, dermatolojik olarak test edilmiş bir ürün ve saç derisi ile uyumlu pH’sı ile saçlarda yumuşak  bir temizleme işlemi yapıyor.